Soubor Q10 byl založen r. 2009, na podzim roku 2012 se stal součástí LAB – divadelní laboratoře Divadla DRAK. Od svého počátku funguje pod vedením herce a režiséra Filipa Humla.

Q10

Základna souboru Q10 vznikla v Divadle Jesličky, patřící k ZUŠ Střezina, kde jsme vyrůstali a učili se divadelním dovednostem. V roce 2009 tuto základnu dostal pod svůj dohled Filip Huml Král, profesionální herec z Divadla DRAK, tanečník, dudák, capoeirista, atd. S ním jsme vytvořili první inscenaci s názvem Obsese. Premiéra se odehrála v rámci divadelního festivalu Divadlo evropských regionů v jeho Open Air Programu přesně o půlnoci dne 23.černa 2010 a poprvé jsme se tak představili hradeckému publiku jako Q10.
Po několika reprízách Obsese, jsme přesně o rok později ukázali světu náš další výtvor a tím byla komedie od Williama Shakespeara Mnoho povyku pro nic. Ta měla premiéru 19. června 2011 v Divadle Jesličky.
Na podzim roku 2012 jsme se odloupli od ZUŠ Střezina a stali jsme se součástí LAB – divadelní laboratoř divadla DRAK. Po dlouhé době, kdy jsme si užívali mnoha povyku a po spoustě práce jsme 23. března 2013 uvedli premiéru další Shakespearovy komedie Večeru tříkrálového aneb cokoli chcete.
A o pár měsíců později, 19. června 2013, spatřilo světlo světa představení s názvem V melounovém cukru od amerického spisovatele Richarda Brautigana.
Dalším počinem, který měl premiéru 12. dubna 2014 v Labyrintu divadla DRAK v rámci krajské loutkové přehlídky, je autorská loutková pohádka O velikém draku.Nejnověji jsme zpracovali hru italského žijícího autora Maria Gelardiho Malamadre. Pokusili jsme se na téma podívat ze tří různých úhlů – tři představení se liší i formálním pojetím. Triptych měl premiéru 12.12.2014 v Labyrintu divadla Drak.Ani v současnosti neleníme a vrhli jsme se na další pohádku. Jak dopadne příběh Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého?