Muzeum seznamuje návštěvníky se sbírkou loutek vyrobených v dílnách Divadla Drak od jeho založení dodnes. Mapuje období tvorby režisérů Josefa Krofty, Jana Borny, Jakuba Krofty a dalších. Najdeme zde mimo jiné i dílo výtvarníků Františka Vítka, Petra Matáska či Marka Zákosteleckého. Pamětníci mohou znovu vidět loutky ze slavných inscenací, jakými byly Zlatovláska, Píseň Života, či Pinocchio i z mezinárodních projektů Mor na ty vaše rody a Jánošík.

Prostor muzea je koncipován jako tajemný labyrint, který vzbuzuje dětskou zvědavost a dospělým dovoluje ztratit se na okamžik v docela jiném světě. Součástí prostoru je také multimediální dračí laboratoř – moderní herna, která umožňuje dětem vyzkoušet si nejrůznější divadelní profese na  interaktivních trenažérech.

Ve druhém patře budovy Labyrintu se nachází výstavní síň, kde se střídají krátkodobé výstavy pořádané Mezinárodním institutem figurálního divadla.

 

 Školním i jiným větším skupinám návštěvníků nabízíme možnost prohlídky muzea s průvodcem. Komentovanou prohlídku výstavy lze objednat samostatně, nebo v rámci prohlídky muzea loutek._MG_1023