Až do konce roku 2017 můžete ve druhém patře muzea Labyrint navštívit výstavu Včelí dům.


VČELÍ  DŮM

Divadlo Drak v první jarní den roku 2017 založilo na své střeše včelstvo. Odměnou za péči o včely je domácí med Divadla Drak. Ve stejný den proběhla vernisáž výstavy Všelí dům.
Fenomén městského včelaření je delší dobu na vzestupu. V metropolích jako je třeba Paříž nebo Londýn, ostatně už i Praha, jsou včelstva umisťována dokonce i na střechy historických budov přímo v centru. Ač to zní zvláštně, ve městech včely snadněji nacházejí dobré zdroje potravy. Městský med má díky rozmanitým rostlinám i jinou vůni a chuť. Ve městech pořád něco kvete v parcích, také zahrady rodinných domů jsou plné okrasných keřů, stromů, květin, ale i ovocných sadů.
Včelstvo divadlu zapůjčí a bude se o ně laskavě starat pan Karel Zubatý z Hvězdárny a planetária Hradec Králové. Bude to on, kdo vás letos přivítá na historicky prvních dvou medobraních v květnu a červnu, kde budete moci ochutnat první med od našich „dračích včel“.

pozvanka_Stránka_1
Zúčastnění umělci: Gerda Johanna Cammaer, Irina Gheorghe a Alina Popa (The Bureau of Melodramatic Research), Anna Hulačová, Tomáš Šenkyřík, Matěj Al-Ali.