Labyrint Divadla Drak je unikátním moderním objektem. Je vytvořen na míru snahám o propojování umění a vzdělávání, které divadlo v současnosti považuje za jeden ze svých nejpodstatnějších úkolů. Nabízí bezbřehé možnosti poznávání nejen tajů divadelního umění, ale i světa kolem nás a nás samých.

Vedle muzea loutek a interaktivní laboratoře zde najdete i rozsáhlou nabídku tvůrčích vzdělávacích programů, krátkodobé výstavy a workshopy pořádané pod záštitou Mezinárodního institutu figurativního divadla, zázemí dětských a mladých divadelních souborů a mnoho dalšího.

Otevírací doba

Muzeum je otevřeno v sobotu a neděli,  státních svátcích a hradeckých školních prázdninách od 10.00 do 17.00.

(O nedělích, kdy je na programu rodinné odpoledne Nedělání, je mueum otevřeno do 14.00)

Dále de domluvy – kontakt Jana Nechvátalová nechvatalova@draktheatre.cz, +420 776 192 666

————-

Vstupné

základní vstupné: 70,– Kč

studenti, ZTP, důchodci: 50,– Kč
rodinné vstupné – 3člená rodina: 180,– Kč
rodinné vstupné – 4člená rodina: 200,– Kč
skupinové: 60,- Kč (za osobu)

Možnost uplatnění rodinných pasů

Virtuální prohlídka

Prohlédněte si Labyrint Divadla Drak ve virtuální prohlídce.

Labyrint Divadla Drak

Labyrint vznikl v roce 2010 v jedné z budov bývalých Tereziánských kasáren, která byla po rekonstrukci přímo propojena s původní divadelní budovou. Je zde vybudováno muzeum loutek, kreativní laboratoř, studiová scéna a místnost pro workshopy.

_MG_1151

Muzeu jsou v bludišti vitrín vystaveny loutky, které vznikly v dílnách Divadla Drak a vystupovaly v jeho slavných inscenacích. Cesta bludištěm vede do Dračí Laboratoře, originální multimediální herny s moderními trenažéry, které (nejen) dětským návštěvníkům umožní vyzkoušet si různé divadelní profese. Výstavní síň ve druhém patře Labyrintu nabízí krátkodobé výstavy pořádané Mezinárodním institutem figurálního divadla.

_MG_1138

V rámci projektu Labyrint – Ráj divadla a vzdělávání se v prostorách Labyrintu konají různé typy interaktivních výukových programů a dílen, určených převážně školním skupinám. Pomocí přímé zkušenosti a zážitku umožňují dětem poznat divadelní umění z mnoha různých úhlů pohledu. Vedou je k pozitivnímu vztahu k divadlu, aktivnímu diváctví i vlastní tvůrčí činnosti, mají přispět k jejich osobnostně sociálnímu rozvoji. Součástí projektu je i celoroční divadelní činnost dětských a mladých divadelních souborů pod názvem LAB, či akreditované semináře pro učitele.

V prostorách Labyrintu se však také pravidelně konají divadelní představení, koncerty, workshopy či mezinárodní rezidence profesionálních i amatérských umělců.

_MG_0583

————————————————————————————————

Rekonstrukci historicky cenné budovy Tereziánských kasáren,  která představovala investici ve výši více než čtyřicet miliónů korun, umožnilo Město Hradec Králové, které je i zakladatelem Divadla Drak.
Doba rekonstrukce: 2008 – 2010.
Rekonstrukci provedla firma STAKO s.r.o., autorem návrhu interiéru je Ing. arch. Jan Zákostelecký.